Windykacja należności i długów

windykacja firma - adwokat z kancelarii windykacyjnej

Reprezentujemy wierzycieli w windykacji polubownej oraz w windykacji przed sądami.​

Jesteśmy zespołem prawników, mediatorów i windykatorów z dekadą doświadczenia. Specjalizujemy się w polubownej i sądowej windykacji należności pochodzących z obrotu gospodarczego.

Skuteczna windykacja należności to zazwyczaj wieloetapowy proces, który ma na celu odzyskanie pieniędzy przy jednoczesnym zachowaniu dobrych relacji z dotychczasowym klientem. Na podstawie analizy przekazanych dokumentów nasi prawnicy przygotują procedurę windykacyjną w oparciu o wszystkie sprawdzone i legalne metody. Podejmiemy czynności prawne i faktyczne zmierzające do odzyskania Twoich pieniędzy w sposób szybki, skuteczny i bez zbędnych kosztów.

Zaufali nam:
constantia flexibles - klient naszej kancelarii
vitakraft - klient naszej windykacji
ruckzuck - klient naszej kancelarii windykacyjnej
classen - klient naszej firmy windykacyjnej

Krok pierwszy

windykacja
miękka

Windykacja polubowna

W pierwszej kolejności rekomendujemy windykację polubowną. Zazwyczaj udaje nam się doprowadzić do ugody, na przykład z uwzględnieniem planu ratalnej spłaty. Etap ten trwa średnio 30 dni. 

konsultacja windykacyjna

Windykacja miękka - co, jeśli dłużnik nie zapłaci?

Jeśli negocjacje nie zakończą się spłatą, zaproponujemy skierowanie sprawy na drogę sądową w celu uzyskania nakazu płatności i klauzuli wykonalności.

Krok drugi

windykacja
twarda

Windykacja sądowa

Adwokaci zajmą się wszystkim za Ciebie. Przygotujemy pełną analizę procesową, dopilnujemy terminów i złożymy wszystkie dokumenty w Twoim imieniu. Uzyskamy wyrok i zlecimy egzekucję komorniczą.

windykacja sądowa

Windykacja sądowa - z jakimi kosztami się liczyć?

Wysokość opłat procesowych zależy od wielkości długu, który chcesz odzyskać. Dokładnie przedstawimy Ci wszystkie koszty i ryzyko na pierwszej konsultacji.

windykacja polubowna
Windykacja twarda

Windykacja terenowa

Na życzenie klienta nasz mediator spotyka się osobiście z dłużnikiem, aby ustalić warunki spłaty zadłużenia oraz uświadomić go o dalszych możliwych konsekwencjach prawnych i finansowych. Takie spotkanie twarzą w twarz zazwyczaj wywiera znacznie mocniejszy efekt psychologiczny, niż same wezwania na piśmie i telefony od kancelarii. Jeśli stan prawny zadłużenia jest niejasny, to mediator pozyska również uznanie długu, co będzie potem istotne w sądzie.

Windykacja dla firm

Windykacja na koszt dłużnika

Twoja firma wystawiła fakturę lub rachunek innej firmie i nie doczekała się zapłaty? Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych masz prawo obciążyć dłużnika odsetkami i kosztami postępowania windykacyjnego. Podczas darmowej konsultacji obliczymy należną Ci kwotę i doradzimy w jaki sposób możesz jej żądać.

Co zyskujesz zlecając windykację kancelarii?

Przekazując sprawę do wykwalifikowanej kancelarii, masz pewność że działania podejmowane w Twoim imieniu są skuteczne, legalne, zaplanowane przez prawników z wieloletnim doświadczeniem.

01.

Darmowa weryfikacja sprawy

Wstępnie weryfikujemy przesłane dokumenty. Zwrócimy Ci informację o szansach, możliwościach i zagrożeniach związanych ze sporem z dłużnikiem.

02.

Potwierdzona skuteczność

Ponad 70% prowadzonych przez nas spraw rozwiązujemy na etapie wezwań do zapłaty, przypomnień i polubownych negocjacji. Najtrudniejsze spory rozwiązujemy sądowo.

03.

Prawniczy profesjonalizm

Każda sprawa jest nadzorowana przez naszego prawnika, dzięki czemu zyskujesz pewność, że w Twojej sprawie zostaną wykorzystane wszystkie możliwe narzędzia.

04.

Indywidualne podejście

Doświadczenie nauczyło nas, że każda sprawa i każdy dłużnik jest inny, dlatego wszystkie sprawy traktujemy indywidualnie. Nie boimy się nieszablonowych działań.

05.

Oszczędność pieniędzy

Jeśli analiza wykaże, że sprawa jest fatalna i nie widzimy szans na pomyślną windykację, to powiemy Ci o tym wprost. Szanujemy Twój czas, pieniądze i zaangażowanie.

06.

Minimum formalności

Oferujemy wygodną zdalną obsługę spraw. Wszystkie dokumenty możesz przekazać nam internetowo, szybko i wygodnie, bez potrzeby fizycznej wizyty w kancelarii.

Chcesz, abyśmy odzyskali Twoje pieniądze?

Windykacja terenowa

Czy windykacja terenowa jest zgodna z prawem?

Tak, windykacja terenowa jest legalna. Wierzyciel lub pełnomocnik wierzyciela może spotykać się z dłużnikiem. Negocjacje powinny być stanowcze, a oczekiwania jasno sformułowane. Nasza kancelaria posiada dział windykacji terenowej, w którym zatrudniamy negocjatorów terenowych. Należy natomiast odróżnić kompetentną windykację terenową od nachodzenia, nękania czy zastraszania dłużników – stanowczo potępiamy takie praktyki, gdyż niepotrzebnie pogłębiają one konflikt i prowadzą do pogorszenia relacji z dłużnikiem, rodząc przy okazji problemy prawne związane z naruszeniem praw podmiotowych strony.

Windykacja z Deptorem według naszych klientów

“Wysoka skuteczność i jakość świadczonych przez kancelarię usług windykacji należności zapewnia naszej firmie komfortowe finalizowanie transakcji handlowych”
Constantia ColorCap
Zdzisław Kubica - członek zarządu
“Skuteczność, szybkość działania i doradztwo w sprawach wyjątkowo trudnych to atuty kancelarii, które pozwalają na odzyskanie niemalże każdej należności finansowej”
Classen Polska
Violetta Cichoń - członek zarządu
“Z racji owocnej współpracy rekomendujemy kancelarię w zakresie windykacji. Działania podejmowane przez kancelarię cechują się wysoką skutecznością i profesjonalizmem.”
Spółdzielnia Domator
Grzegorz Jasnowski - prezes

Warto wiedzieć o windykacji długów

Często zadawane pytania (FAQ)

Windykacja wywodzi się z prawa rzymskiego, w którym to funkcjonowało roszczenie rei vindicatio. Zadaniem skargi była ochrona interesu właściciela rzeczy. Współcześnie windykacja to ogół działań podejmowanych przez wierzyciela lub jego pełnomocnika, mających na celu doprowadzenie do uregulowania należności przez dłużnika.

Tak, windykacja terenowa nie jest zabroniona przez prawo. Wierzyciel lub pełnomocnik wierzyciela może spotykać się z dłużnikiem. Negocjacje powinny być stanowcza i uświadamiać Nasza kancelaria posiada dział windykacji terenowej, w którym zatrudniamy kompetentnych negocjatorów terenowych. Należy natomiast odróżnić kompetentną windykację terenową od nachodzenia, nękania czy zastraszania dłużników – stanowczo potępiamy takie praktyki, gdyż niepotrzebnie pogłębiają one konflikt i prowadzą do pogorszenia relacji z dłużnikiem, rodząc przy okazji problemy prawne związane z naruszeniem praw podmiotowych strony.

Co do zasady, przedawnienie następuje po sześciu latach, jeśli przepis szczególny nie stanowi inaczej. W przypadku roszczeń o świadczenia okresowe oraz roszczeń związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej – po trzech latach. Windykacji nie należy więc odkładać w czasie. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dokładnie ustalić kiedy przedawni się Twoje roszczenie.

4.8/5 - (77 votes)